FAQ

Jak mám postupovat při výběru hudby na svatební obřad?

 Podívejte se do sekce Praktické - TOP TEN rady pro nevěsty. Zde najdete přehledný návod, jak správně vybrat hudbu na svatební obřad a jak se vyhnout nejčastějším problémům. 

Pokud si stále nejste jisti, rádi se s Vámi sejdeme i osobně.

Nenalezl/a jsem ve vašem repertoáru svou oblíbenou píseň, bylo by možné ji do programu přidat?

 Ano, stačí říct název písně či skladby a autora a náš aranžér skladbu upraví pro kvartetní hru. Poplatek za aranži se odvíjí od náročnosti úpravy.

Mění se cena hraní na obřadu podle délky obřadu?

 Ne, Svatební kvarteto cenově neodlišuje různé typy obřadů, takže cena za církevní i světský obřad je stejná, i když církevní obřad bývá delší. 

Pokud si však přejete hudbu i před nebo po samotném obřadu, bude tato produkce zpoplatněna (zdarma hrajeme před obřadem na požádání tři písně celkově do deseti minut).

Co je kvarteto?

 Naše Svatební kvarteto je koncipováno jako tradiční smyčcové kvarteto. Jeho složení je tedy dvoje housle, viola a violoncello. Smyčcové kvarteto patří jak v klasické, tak v populární hudbě k nejoblíbenějším a nejprestižnějším souborům. Vyhledávané je pro své skvěle vyvážené zvukové vlastnosti i pro široké žánrové uplatnění. 

Hrajete jen o víkendech?

 Ne! Svatební kvarteto Vám rádo zahraje kterýkoli den v týdnu, stačí se předem domluvit a včas daný termín zarezervovat.

Hrajete jen v Praze?

 Ne, rádi Vám dojedeme zahrát, kam si jen budete přát. Pokrytí cestovného po Praze nevyžadujeme, pokud si však přejete hudební produkci jinde v České republice, případně v zahraničí, k ceně produkce Vám připočítáme i cestovné. Orientační cena cestovného činí 8 Kč/km.

Hrajete i venku?

Ano, rádi Vám zahrajeme i na venkovním obřadu. Bohužel však nemůžeme hrát při dešti a na silném slunečním záření. Doporučujeme tedy vždy přichystat i "mokrou variantu" či nějaký přístřešek.

Kolik potřebujete místa?

Většina sálů a míst určených pro svatební obřady je dost velkých na pohodlnou produkci. Obecně potřebujeme asi 4m x 2m.